Ošetření obuvi

 
 
 
 

Návod pro ošetření jednotlivých druhů obuvi

 

 

Obuv z hladkých usní -  Obuv z hladkých usní je třeba zbavit nečistot vhodným kartáčkem, měkkým hadříkem, případně vlhkou houbou. Suchou useň ošetříte krémem. Vyvarujte se rozmáčení, poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar. Pokud dojde k promáčení uobuvi, dbejte na její včasné očištění, vysušení a nakrémováni krémem určeným pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy.

 

Vlasové materiály - velury a nubuk.  Vlasové materiály jako velur nebo nubuk třeba čistit bílou mazací gumou, kartáčovat bez vytrhávání vlasů. K ošetření jsou vhodné impregnační přípravky ve sprejích. Vlasová useň se nikdy nekrémuje, nenamáčí!!!

 

Lakové -  Lakované usně se doporučuje čistit měkkým textilem za sucha nebo mokra. Povrch je nutné chránit před chemickými vlivy, rozmáčením a mrazem.

 

Povrstvená useň-  Stejně jako u lakované usni se doporučuje čistit měkkým textilem za sucha nebo mokra. Povrch je nutné chránit před chemickými vlivy, rozmáčením a mrazem.

 

Plastové materiály -  Gumové materiály se snadno očistí vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí se setřou hadříkem. Vyhýbejte se náhlým změnám teploty. 

 

Toto označení informuje o materiálu, který tvoří nejméně 80% plochy

 

 

Při výběru obuvi dbejte prosím na to, aby zvolený typ, číslo a tvar obuvi přesně odpovídal Vašim potřebám. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar obuvi nemohou být důvodem k pozdější REKLAMACI

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kvalitní dětské kožené botičky s pružnou podrážkou Little Blue Lamb